FENERBAHÇE CAMİASINDAN VİTOR PEREİRAYA AĞIR ELEŞTİRİLER

 


    24 Ekim Pazar günü evinde oynadığı Alanyaspor maçında da 2-1'lik bir yenilgi alan sarı lacivertli camiada Vitor Pereira eleştiri oklarının hedefi olmuş durumda. Önceki hafta deplasmanda oynadığı Trabzonspor maçında alınan 3-1'lik yenilginin üstüne haftaiçi evinde karşı karşıya geldiği grubun zayıf halkası Antwerp'le berabere kalması da bu eleştirinin temelini oluşturuyor. 

    Özellikle Antwerp maçından sonra basın açıklamasında sarfettiği " Süper Lig taktiksel anlamda Avrupa'nın gerisinde. Kulüpte kimse Avrupa Ligini kazanacağımızı düşünmemeli " sözü sadece taraftarın değil yönetiminde büyük tepkisini çekmişti. Antwerp gibi grubun en zayıf rakibinden kendi evinde 3 puan alamamasının böyle bir bahanesi olamaz. 

   Mesut Özil' le yaşadığı krizle sık sık gündeme gelen Pereira hem Süper Lig hem de Avrupa karnesiyle kötü bir grafik çizmeye devam ediyor. Yaşanan bu gerilimin üstüne Saraçoğlu'nda Alanya'ya karşı kaybetmesi tecrübeli çalıştırıcının Fenerbahçe'de gitme sinyalleri verdiğinin göstergesi. Alanyaspor maçından sonra yaptığı basın açıklamasında " Yoğun maç takvimi nedeniyle istediğimiz seviyede antrenman yapamıyoruz " sözleriyle gerilimi tekrar yükselten Pereira bu sefer başkan Ali Koç'tan direk olarak tepki aldı. Mağlubiyetin bahanesi olarak yaptığı bu açıklama sonrası başkan Ali Koç " İki kulvarda ilerleyecek kadromuz var. Maç yoğunluğu mazeret değil. " diyerek açık şekilde Vitor Pereira'ya tepkisini belli etti. Göreve geldiği günden bu yana yaptığı teknik direktör tercihleriyle sıkça eleştiri odağının merkezinde  kalan başkan Ali Koç gidişat bu şekilde ilerlerse Vitor Pereira'nın da yanlış bir tercihten ibaret olduğunu düşünecek. Sarı lacivertliler önümüzdeki birkaç hafta içinde kötü gidişata son vermezse hem taraftar yönetim arasında hem de yönetim teknik ekip arasında olumsuzluk çemberinin ortasında kalacak. Bu hafta deplasmanda oynayacağı Konyaspor maçı sarı lacivertli camia için kritik önem taşıyor. Bu maç bazı şeylerin başlangıcı veya sonu olabilecek düzeyde bir öneme sahip. Tecrübeli çalıştırıcı Pereira için de bu maç hayati önem taşıyor. 

    Hem taraftar hem de yönetim bazında büyük eleştiriler alan Vitor Pereira eğer bu kötü gidişata bir son veremezse Fenerbahçe'de ki kariyerinin kısa soluklu olması kaçınılmaz. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski