İddaa Oynama Teknikleri

 


İddaa kuponu yaparken birçok seçeneği kullanabilirsiniz. Eğer daha garantici bir kupon yapmak isterseniz az maç yazabilir ya da banko maçları oynayabilirsiniz. Daha yüksek oran yakalamak isterseniz sürpriz maçları yazıp daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz. İki seçenekte de önemli olan maçın analizini iyi yapabilmektir.

 

Maç analizi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin ligin son haftalarında oynanan maçlarda takımların üst sıralara oynaması yada alt sıralarda çekişmeli geçen küme düşme hattından kurtulma mücadelesi maçın önemini gösterir. Ligin ilk haftalarında takımlarda kadroda değişiklik olduğu için maçlar sürpriz sonuçlanabilir. Ama bu maçlarda da takımların hangi on birle sahaya çıktıkları dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kadroda yaşanan sakatlık sıkıntıları ya da son dönemde covid 19'a yakalanan futbolcuların sayısının artması da kadroda beklenmedik değişikliklerin yaşanmasına sıkça yol açar. 

Kupon yaparken eğer taraf bahsi oynamak istemiyorsanız son dönemde çok sık oynanan ilk yarı gol bahsine yönelebilirsiniz. Sıklıkla takip ettiğiniz takımlarda ilk yarı 0.5 üst yada daha fazla oran getirisi olan ilk yarı 1.5 üst bahsini oynayabilirsiniz. Bu bahsi oynarken dikkat edilmesi gereken en önemli şey oynadığınız takımın sezon bazında ilk yarı gol atma oranına bakmaktır. Çünkü bazı takımlar arap atı misali sonradan açılır ilk yarı ortada dönen oyun ikinci yarı ateşlenir. Taraf bahsi oynarken dikkat edilmesi gereken şey ise oynadığınız takımın kendi sahasında oynadığı futbolla deplasmanda oynadığı futbol arasında kıyaslama yapmaktır. Takip ettiğiniz takım deplasmanda etkili futbol oynayabiliyorsa taraf bahsi oynayıp daha yüksek oran elde edebilirsiniz. Eğer daha garantici bir yol izlemek isterseniz çifte şans oynayıp işinizi daha çok garantiye alabilirsiniz. Böyle bir durumda da daha düşük oran olmasına rağmen mislini yükseltip kazancı arttırabilirsiniz. Kupa maçlarında , hazırlık maçlarında taraf bahsi oynamak biraz daha risklidir. Çünkü takımlar yedek kadroyla ya da sık oyuncu değişikliğiyle farklı bir futbolla karşınıza çıkabilirler. 

Futbolda şans her zaman gereklidir. Bazen şansınız yaver gidebilir çok sürpriz maçları yakalayabilir bazen de banko diye eklediğiniz en düşük oranlı maçtan yatabilirsiniz . Şansınız bol olsun :) Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski