A MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ STEFAN KUNTZ'DAN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

 


Şenol Güneş'in milli takımdan gönderilmesiyle yerine gelen Alman çalıştırıcı Stefan Kuntz A Milli Takımla alakalı FİFA'ya özel açıklamalarda bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı " Türk Milleti ve Türk takımı arasında pozitif hisler oluşturduk " gibi açıklamasında samimi ifadelere yer verdi. İşte Stefan Kuntz'un açıklamalarının tamamı...

" Türk Milli Takımı , benim için yoğun duyguların da dahil olduğu çok ilginç ve heyecan verici bir meydan okuma. Yeni oyuncularım ve halletmem gereken yeni şeyler var. Türk futbolunun potansiyelini zaten biliyordum. Türkiye her zaman yetenekli oyunculardan oluşan bir ülke olmuştur ve genç Türk oyuncuları en üst düzeyde mücadele edebilecekleri üst düzeye turnuvalara taşımak için elimden geleni yapacağım. "

" Türkiye'nin başında olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum "

" 2017 ve 2021 yıllarında Almanya U21 Milli Takımı'yla 2 kez Avrupa Şampiyonu olduktan sonra yeni bir şey yapmak istediğimi ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım olduğunu hissettim. TFF , A Milli Takım Teknik Direktörü olma teklifi hayatımın en doğru anında geldi. Benim için doğru bir iş olduğunu hissettim. Türkiye'nin başında olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. Türkiye için 100'de 100'ümden daha azını vermeyeceğim. "

" Kulüpleri ziyaret edeceğim "

" Kısa vadede 2022 Dünya Kupası eleme maçlarımıza yoğunlaşıyorum. Stadyumlarda ve televizyonda birçok maç izliyorum. Kasım ayı elemelerinden sonra TFF yönetim kurulu ile birlikte Türk futbolunun diğer alanlarında nasıl yardımlarım olacağı görüşmek üzere bir araya geleceğiz. Kulüpleri ziyaret edip teknik direktörleriyle görüşmeler yapacağım. "

" Kapı açılırsa içeri girmek için hazır olmalıyız "

" Biz kendi işimizi yapacağız ve 2 maçımızı da kazanmaya çalışacağız. Öte yandan gruptaki rakiplerimizin sonuçlarına da ihtiyacımız var. Eğer kapı açılırsa içeri girmek için hazır olmalıyız. "

" Türk Milleti ve Türk takımı arasında pozitif hisler oluşturduk "

  " Bir teknik direktör sadece galibiyetlerden memnun olur. Letonya karşısında galibiyet çok kritikti ve beni çok mutlu etti. Türk milleti ve Türk takımı arasında pozitif hisler oluşturduk. Hala kendimizi geliştirmemiz gereken alanlar ve antrenmanlarda bu konular üzerine eğiliyoruz. Bence her oyuncu yapbozun bir parçası. Biz her birini özenle ve en iyisini verecek şekilde kullanamaya çalışıyoruz. Böylece fotoğrafımızı tamamlamayı amaçlıyoruz.

Ayrıca Hollanda'nın Türkiye'yi 6-1 gibi farklı bir skorla yendiği maçada değinen Kuntz " Türkiye'nin Hollanda'ya 6-1 yenildiği maç geçmişte kaldı. O dönemi yargılayacak kişi ben değilim. " diyerek açıklamalarına devam etti. " Yepyeni bir Türk Milli Takımı kurma ve Almanya'da düzenlenecek olan EURO 2024'e katılma fikri beni heyecanlandırırken daha çok çalışmam için beni motive ediyor. " diyerek bu turnuvayı ne kadar çok istediğini göstermiş oldu.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski