A MİLLİ TAKIMINA STEFAN KUNTZ DOKUNUŞU

 


2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda mücadele eden A Milli Takımımız Stefan Kuntz'un dokunuşuyla tekrar hayat buldu. Stefan Kuntz göreve geldiğinde A Milli Takım gruptan çıkma şansını iyiden iyiye yitirmiş durumdaydı. Alman çalıştırıcıyla çıktığımız ilk maçta Norveç ile 1-1 berabere kalarak gruptaki işimizi iyice zora sokmuştuk. Ancak alınan bu sonuç Stefan Kuntz'un özgüvenini yıkmaya yetmedi. 

Stefan Kuntz bu maçtan sonra yaptığı açıklamada " Şu anda önemli olan önümüzdeki 3 maçta 9 puan toplamak. Bu yolda bize ikramda bulunan takımlar olursa bunları değerlendireceğiz. Takımda devam eden bir özgüven zafiyeti var. Bunu aşamadık. Elemelerden çıkmak için kapı bir kez daha aralanırsa o kapıdan geçmek için hazır olmalıyız. "açıklamasında bulunmuştu.

Kapı Aralandı Türkiye İçeri Girmeye Çok Yakın

Stefan Kuntz Norveç maçından sonra yaptığı açıklamada " kapı bir kez daha aralanırsa o kapıdan geçmek için hazır olmalıyız. " demişti. Dün akşam oynanan Cebelitarık maçıyla Stefan Kuntz'un dediği şekilde kapı aralandı ve Türkiye o kapıdan içeri girmeye çok yakın. 

Norveç maçında alınan beraberlikten sonra Kuntz kalan 3 maçta 9 puan almayı hedefliyoruz demişti. Letonya karşısında son dakikada gelen golle galibiyeti alan A Milli Takımımız dün Cebelitarık karşısında da galibiyet alarak hedefini büyük ölçüde tamamlamış oldu. 

Stefan Kuntz Cebelitarık karşısında farklı kazanarak averajda Norveç karşısında avantajlı konuma geçmek istiyordu. A Milli Takımımızın dün Cebelitarık karşısında aldığı 6-0'lık galibiyet Stefan Kuntz'un hedefine ulaşmasını sağladı. Cebelitarık maçına çıkmadan önce Norveç karşısında 2 puan ve 5 averajlık bir fark vardı. A Milli Takımımızın dün Cebelitarık karşısında 6-0 kazanması ve Norveç'in evinde Letonya ile berabere kalması rüzgarı arkamıza almamızı sağladı. 

Türkiye bu skorla grupta son karşılaşmaya giderken Norveç ile aynı puana ulaştı. Aynı zamanda dün A Milli Takımımızın gol yağmuru Norveç karşısında averaj üstünlüğünü elde etmemizi sağladı. Stefan Kuntz'un dediği gibi kapı aralandı ve A Milli Takımımızın o kapıdan içeri girmesi için geriye sadece bir maç kaldı.

Tur Atlamaya Son Bir Adım

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda mücadele eden A Milli Takımımızın tur atlaması için geriye sadece bir maç kaldı. 16 Kasım'da Karadağ deplasmanında mücadele edecek olan A Milli Takımımız bu maçtan alınacak galibiyetle gruptan çıkmaya çok yakın. 

A Milli takımımız gruplarda son maça giderken rakibi Norveç'le aynı puana sahip. İki takımında 18 puanı bulunurken A Milli takımımız 1 averajla Norveç karşısında avantajlı. Norveç son maçını Hollanda ile yapacak. Norveç'in Hollanda karşısında alacağı mağlubiyet veya beraberlikte Türkiye Karadağ karşısında galibiyet veya beraberlik alırsa gruptan çıkacak takım olacak. Gruptan çıkma biletinin son haftaya kaldı mücadelede A Milli Takımımız büyük avantaj elde etmiş durumda. 


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski