ACUN ILICALI HULL CITY'NİN HOCASINI SEÇTİ

 


İyi bir futbol izleyicisi olan Acun Ilıcalı bir süredir futbolun yönetim kısmıyla da yakından ilgileniyor. Hem yatırım amaçlı hem de başarı odaklı düşünerek girdiği bu yolda ilk adımını Hollanda Eredivisie kulüplerinden Fortuna Sittard'ın çoğunluk hisselerini alarak atan Acun Ilıcalı şimdi rotasını İngiltere'ye çevirdi. 


Fortuna Sittard serüvenini noktaladığını açıklayan Acun Ilıcalı İngiltere'de bir kulüp alarak yoluna orada devam etmek istediğini söylemişti. Bu açıklamasının ardından kısa bir süre sonra İngiltere'de ilgilendiği kulüp basına yansıdı.


Acun Ilıcalı'nın Hull Cıty Takımını Almasına Ramak Kaldı

İngiltere'nin Championship'te mücadele eden asırlık takımı olan Hull Cıty Acun Ilıcalı tarafından satın alınmaya çok yakın. Öte yandan Hull Cıty kulübü resmi bir açıklama yayınladı. Açıklamada kulübün kime satıldığı söylenmezken kulübün devir işleminin devam ettiği doğrulandı. İngiliz ekibi açıklamasında :


" Medyada çıkan son haberlerin ışığında , kulübün devir teslim aşamasında olduğunu ve özel hakları koruma adına daha fazla detay veremeyeceğimizi belirtiriz. Bundan sonra herhangi bir açıklama yapılmayacaktır. " ifadelerine yer verdi.


Acun Ilıcalı bir programın canlı yayınında  kendisine yönetilen soruya cevap olarak;

 
" Hull Cıty' yi almayı düşünüyorum , güzel görüşmeler de yaptık , iki taraf birbirini iyi anladı. Karşı taraf bize güveniyor. Allah izin verirse hayalim gerçekleşecek. İngiltere'de ülkemizin bayrağını Hull Cıty'nin başarısıyla dalgalandırmak istiyorum. Hull Cıty'nin inşallah ileride hocasından , belli futbolcularına kadar Türklerden oluşmasını istiyorum. Hedefim dünyada ses getiren bir takım oluşturmak. " diyerek iddaaları doğrulamıştı. 

Acun Ilıcalı Hangi Teknik Direktörle Çalışmak İstiyor ?


İngiltere Championchip takımlarından Hull Cıty'yi alan Acun Ilıcalı takımın başında hepimizin bildiği bir ismi görmek istiyor. Acun Ilıcalı'nın hedefinde öncelikle Şota Arveladze var. Listenin birinci sırasında yer alan Şota Arveladze daha önce ülkemizde Trabzonspor, Kayserispor ve Kasımpaşaspor da görev yaptı. En son Özbekistan takımlarından Pakhtakor Tashkent'i çalıştıran deneyimli isim Acun Ilıcalı'nın teklifini kabul ederse Championchip'te görev alacak.Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski