ALTAY BAYINDIR VS UĞURCAN ÇAKIR


 


    Şüphesiz Türk futbolunun şuan en genç ve yetenekli iki kalecisi. Altay Bayındır ve Uğurcan Çakır. Bu iki isim arasında hangisinin daha iyi olduğuna dair futbol izleyicileri ikiye bölünmüş durumda. Hatta milli takımda çoğu maçta ilk 11'de Uğurcan Çakır'ın başlaması Altay Bayındır'ı destekleyen kesim tarafından da eleştirilmekte. 

23 yaşındaki genç yetenek Altay Bayındır Fenerbahçe'nin kalesini korurken 25 yaşındaki Uğurcan Çakır'da Trabzonspor'un kalesini korumakta. İkilinin kendikleri kadar oynadıkları takımda ezeli rekabet içinde. Herkes tarafından kabul edilen gerçek ise bu ikilinin ülkemiz takımlarının yetiştirdiği en iyi iki kaleci olduğu. 

Altay Bayındır profesyonel kariyerine yetiştiği takım Ankaragücü'nde başladı. MKE Ankaragücü'nde daha 17 yaşındayken profesyonel imzayı atıp kaleye geçen Altay kendisine verilen fırsatı çok iyi değerlendirdi. Yaptığı kurtarışlarla adından sıkça söz ettiren Altay birçok kulüp tarafından istenen oyuncu oldu. 

Uğurcan Çakır ise altyapısında görev aldığı kulüp Trabzonspor'da profesyonel kariyerine başladı. 2015 yılında 19 yaşındayken Trabzonspor'a imza atan genç yetenek şuan Trabzonspor'un şüphesiz en gözde ismi.

Altay Bayındır VS Uğurcan Çakır

Altay Bayındır forma giydiği son 29 maçta %73,3 kurtarış yüzdesine sahip. Bu yüzde , 23 yaşındaki Altay Bayındır için oldukça iyi bir istatistik. 

Uğurcan Çakır ise forma giydiği son 28 maçta %76,0 kurtarış yüzdesine sahip.  Uğurcan Çakır bu yüzdeyle liginde zirvesinde yer alıyor.

Altay Bayındır bu sezon forma giydiği 10 lig maçında 11 gol yerken 3 maçta ise kalesini gole kapatmış. Uğurcan Çakır ise bu sezon forma giydiği 12 lig  maçında 11 gol yerken 3 maçta kalesini gole kapatmış.

Uğurcan Çakır 2020/2021 sezonunda forma giydiği 38 maçta 36 gol yerken bu 36 maçın 13'ünde kalesini gole kapatmış. Altay Bayındır ise geçen sezon forma giydiği 33 maçta 31 gol yerken bu 33 maçın 10'unda kalesini gole kapatmış.

2019/2020 sezonunda ise Fenerbahçe formasıyla Altay Bayındır çıktığı 32 lig maçında 44 gol yemiş ve bu 32 maçın 5'inde kalesini gole kapatmış. Aynı sezon Uğurcan Çakır ise Trabzonspor formasıyla çıktığı 33 lig maçında 40 gol yerken bu 33 maçın 4'ünde kalesini gole kapatmış.

İki ismin geçmiş 2 sezonda birbirine çok yakın performans yüzdeleri bulunmakta. Hiç şüphesiz çoğu maçta takımlarını ipten alan bu iki kaleci uzun yıllar rekabet içinde olmaya devam edecek.

Bu tarz futbolcu veya sporcu karşılaştırmalarını daha çok okumak istiyorsanız " Cristiano Ronaldo VS Lionel Messi " başlıklı haberimize göz gezdirebilirsiniz.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski