Anadolu Efes Durdurulamıyor

 Turkısh  Airlines EuroLeague'nin önceki sezon şampiyonu olan temsilcimiz Anadolu Efes kötü gidişata son vermekle kalmayıp seriye bağladı. EuroLeague'nin 11'nci haftasında sahasında Monaco'yu konuk eden Anadolu Efes bu müsabakadan da galibiyetle ayrıldı. 

Çift maç haftasının 2'nci ayağında galibiyet alan temsilcimiz ilk ayağında da Olympiakos'u yenmişti. Çift maç haftasında 2'de 2 yapmayı başaran temsilcimiz aynı zamanda önceki hafta aldığı galibiyetle birlikte 3 maçlık galibiyet serisi de yakalamış oldu. 

Sezona çok kötü başlayan ve hayal kırıklığı yaratan temsilcimiz Anadolu Efes şuanda çizdiği grafikle şampiyona yakışır bir görüntü vermekte. 

Maçtan Detaylar

Anadolu Efes'in yıldız ismi Fransız Rodrigue Beaubois adete şov yaptı. Rodrigue 17 sayı 7'de asist yaparak maça damga vurdu. Elde ettiği skorla maçın oyuncusu seçildi. 

Temsilcimiz Anadolu Efes karşılaşmayı başından sonuna kadar önde götüren taraf oldu. Oyunun başında iyi bir savunma yaparak ilerleyen dakikalarda farkı açmak isteyen Anadolu Efes kazanmayı başardı. Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan 98-77'lik bir skorla galip çıktı. 

Anadolu Efes Alba Berlin , Olympiakos ve son olarakta Monaco karşılaşmalarında galibiyet alarak serisini 3'e çıkardı. Bu karşılaşmayla birlikte Anadolu Efes EuroLeague'nin 11 haftasında 5'nci galibiyetine ulaştı. Monaco da aldığı yenilgi ile 5 galibiyette kaldı. 

Sonuçlar

1. Periyot: Anadolu Efes 24 - 20 Monaco
2. Periyot: Anadolu Efes 58 - 40 Monaco
3. Periyot: Anadolu Efes 73 - 61 Monaco
4. Periyot: Anadolu Efes 98 - 77 Monaco


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski