Anadolu Efes Toparlanıyor

 Geçtiğimiz sezon THY Euro League'yi şampiyon olarak tamamlayan Anadolu Efes sezona çok kötü bir giriş yapmıştı. Euro League'yi şampiyon bitirdikten sonraki sezona en kötü giriş yapan takımlar arasına giren Anadolu Efes toparlanmaya başladı. 

Çift maç haftasının ilk karşılaşmasında Sinan Erdem Spor Salonu'nda Olympiakos'u ağırlayan Anadolu Efes bu karşılaşmadan galip çıkmayı başardı. 

İlk çeyrekte istediği performansı gösteremeyen Anadolu Efes 2 farkla geride tamamladı. Ancak geri dönüş yapmayı başardı ve devreyi 44-44 eşitlikle kapattı. Devreyi berabere bitirmeyi başaran temsilcimiz üçüncü çeyrekte öne geçmeyi başardı. Üçüncü çeyreğin sonunda bu sefer 2 farkla öne geçen taraf Anadolu Efes oldu. 

Temsilcimiz Anadolu Efes son periyotta ise şampiyona yakışır bir oyun sergiledi ve rakibine karşı ezici bir üstünlük elde etti. Son periyotta harikalar yaratan temsilcimiz müsabakadan 88-69 galip ayrıldı. Olympiakos karşısında aldığı galibiyetle 10 haftada 4 galibiyet 6 mağlubiyetlik bir tablo ortaya koyan Anadolu Efes Euro League'de toparlanmaya başladı. Olympiakos ise 10 hafta sonunda 6 galibiyet 4 mağlubiyetlik bir tablo ortaya koydu. 

Çift maç haftasının ikinci turunda temsilcimiz Anadolu Efes sahasında Monaco ile karşılaşacak. Şampiyon Anadolu Efes son çeyrekte adeta Olympiakos'a nefes aldırmadı. Olympiakos'a son çeyrekte sadece 3 sayı alma şansı veren temsilcimiz 20 sayı almayı başardı. Temsilcimiz son çeyrekte 20-3'lük bir skor elde etmeyi başardı. 

1. Periyot: Anadolu Efes 23 - 25 Olympiakos

2. Periyot: Anadolu Efes 44 - 44 Olympiakos

3. Periyot: Anadolu Efes 68 - 66 Olympiakos

4. Periyot: Anadolu Efes 88 - 69 Olympiakos 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski