Ankaragücü Taraftarı Eski Formuna Kavuştu


 

Geçen sezon Süper Lig'den düşen MKE Ankaragücü bu sezon TFF 1. Lig'de mücadele ediyor. Taraftarı ile her zaman adından söz ettiren Ankaragücü sezona istediği gibi bir başlangıç yapamamıştı. TFF 1. Lig'in 13'ncü haftasına lider olarak giren sarı lacivertliler 12'nci haftada oynadığı Ümraniyespor maçında her anlamda istediği atmosferi yakaladı.

Biletler Kısa Sürede Tükendi

TFF 1. Lig'in 12'nci haftasında MKE Ankaragücü evinde Ümraniyespor karşısında liderlik maçına çıktı. Karşılaşmanın biletleri satışa sunulduktan kısa bir süre sonra tükenmeye başladı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararıyla stat kapasitesinin %50'si kadar taraftar alındığı maça ilgi çok büyüktü. 

Biletlerin satışa çıkmasından dakikalar sonra kapalı tribünlerinin biletleri tükendi. Daha sonra diğer tribünlerinde biletleri maça daha uzun zaman kala tükendi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun maçlara girişte 2 doz aşı zorunluluğunu getirmesi sezonun ilk haftalarında Türkiye genelinde taraftar sayısında bir düşüşe sebep olmuştu. Ancak MKE Ankaragücü'nün ligdeki gidişatı ve taraftarın takımından daha fazla ayrı kalmak istemeyişi 2 doz aşı olma sayısını arttırdı.

 Sezon başında tribün grupları arasında da sıkıntılı günler yaşayan sarı lacivertliler Ümraniyespor maçında verdiği imajla bu sorunları büyük çoğunlukta aştığını göstermiş oldu. Ümraniyespor karşısında alınan 3-0'lık galibiyet yönetim , taraftar , teknik ekip ve futbolcular arasındaki kenetlenmeyi gözler önüne sererken aynı zamanda liderliği de getirmiş oldu. 

Oynadığı her ligde taraftar bakımından maçlarını kapalı gişe oynayan Ankaragücü ligdeki gidişatıyla bu geleneği hiç şüphesiz devam ettirecek. Sezonun başında belirli sebeplerden Ankaragücü'ne yakışan taraftar profilini istenildiği gibi veremeyen sarı lacivertli taraftarlar Ümraniyespor maçı ile eski formuna dönmüş olduğunu herkese gösterdi. 

Süper Lige emin adımlarla ilerleyen MKE Ankaragücü bu motivasyon ile şampiyonluk yolunda daha hızlı ilerleyecek gibi görünüyor. 9 Kasım'dan itibaren taraftarların yarı kapasiteli stada giriş şartı kalktığı için önümüzdeki Balıkesirspor karşılaşmasını evinde tam kapasite oynayabilecek. 

Önümüzdeki 2 hafta maçları deplasmnda oynayacak MKE Ankaragücü Balıkesirspor maçında kendi taraftarının önünde oynama şansı elde edecek. Taraftar , yönetim , teknik ekip ve futbolcuların kenetlendiği bu atmosferde Süper Lig'e çıkmak hiçte zor değil.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski