Ankaragücü'nde Başkan Faruk Koca'dan Stat Müjdesi

 MKE Ankaragücü'nde yıkılan 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine yapılacak olan stadın inşaatına başlanmaması taraftarlar tarafından oldukça sık eleştiriliyordu. Bakanlığın uzun zamandır projenin bittipi ve stadın yapımına başlanacağını söylemesi ancak bununla ilgili hiç bir girişimde bulunmaması Ankaragücü taraftarlarının kafasında soru işaretleri bırakmıştı. 

Hatta 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine başka birşey yapılacağı da akıllardaki soru işaretlerinden biriydi. Bu konuyla alakalı müjde MKE Ankaragücü kulübü başkanı Faruk Koca'dan geldi. Ayrıca kongre sürecinde Türkiye'nin en büyük komplekslerinden birisi olan Saray Tesislerinin de Ankaragücü'ne tahsil edileceğinin sözünü veren Koca bu konuyla ilgilide açıklamalarda bulundu.

19 Mayıs Stadı'nın Temeli Bu Sene Bitmeden Atılacak

Başkan Faruk Koca yaptığı açıklamada " 19 Mayıs Stadı'nın temelini atmak istiyoruz. Bu görüşmeleri yapıyoruz. Projeyle detaylı ilgileniyoruz. Saray Tesisleri'nin tamamı olmasa bile bir kısmının kulübümüze tahsisiyle ilgili görüşmelerde prensip kararı aldık. O süreç tamamlandıktan sonra MKE Ankaragücü'nün ihtiyacını karşılayacak bir bölümün inşallah tahsisini alacağız. 

Geçen hafta Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştüm. 19 Mayıs'ın temelini inşallah bu sene bitmeden atmayı düşünüyoruz. Sadece biraz proje detayları var. Proje heyetiyle ara sıra dolaylı olarak irtibat halindeyim. MKE Ankaragücü kulübü başkanı olarak 19 Mayıs Stadı'nın temelini atmak ve bitirmek inşallah bize nasip olur. 

Türkiye'nin en iyi stadını yapmayı düşünüyoruz. Hem iç dizaynı hem yeni formatı hem de dış görseliyle çok iyi bir stat olacağını düşünüyoruz. Şu anda 42 bin kişilik bir kapasite düşünülüyor. 19 Mayıs eski yerine yapıldığı an Ankara'da hiçbir trafik problemi olmadan bütün taraftarlar oraya çok rahat gidebilecek. " dedi. 

Başkan Faruk Koca yaptığı açıklamayla hem Ankaragücü taraftarını mutlu etmiş hem de akıllardaki soru işaretlerini bir nebze olsun azaltmış oldu. Ankaragücü taraftarı uzun zamandır maçlarını oynadığı Eryaman Stadyumu'ndan biran önce evine 19 Mayıs Stadyumu'na dönmek istiyor. 

Yıllardır bu anı bekleyen sarı lacivertli taraftarlar stadın en kısa sürede eski yerine yapılmasını bekliyor. Başkan Faruk Koca'nın bu açıklaması ile stadın yapım işlerinin hızlanacağını ve en kısa sürede Ankaragücü taraftarına kapılarını açacağını düşünüyoruz. TFF 1. Lig'de lider konumundaki MKE Ankaragücü'nün sezon sonunda Süper Lige yükselip önümüzdeki sezon maçlarını 19 Mayıs Stadyumu'nda oynaması herkes için sevindirici bir durum olur.

Ankaragücü hakkında daha çok haber okumak istiyorsanız " Ankaragücü Taraftarı Eski Formuna Kavuştu " başlıklı haberimizi de okuyabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski