AZİZ YILDIRIM VS ALİ KOÇ

    Son zamanlarda Fenerbahçe taraftarı açısından takımın kötü gidişatının sorumlusu olarak gösterilen Ali Koç ve 20 yılı aşkın bir süre Fenerbahçe başkanlığı yapmış  isim Aziz Yıldırım. Kötü gidişatın devam ettiği Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım sesleri tekrar duyulmaya başlandı. Hatta Fenerbahçe taraftarının bir kısmı Ali Koç'a destek verirken bir kısmı da Aziz Yıldırım başkan olsaydı bu şekilde olmazdı şeklinde serzenişte bulunuyor. 

Ali Koç başkanlığa gelirken Fenerbahçe taraftarını umutlandırmış ve onun yönetiminde daha farklı bir Fenerbahçe izleyeceklerine dair bir söz vermişti. Ama 2018 yılında başlayan başkanlık serüveninde henüz Fenerbahçe taraftarını tatmin edebilmiş değil. 

Özellikle istikrara çok önem verdiğini söyleyen Ali Koç'un 3,5 yıllık başkanlık döneminde 7 kez hoca değiştirmesi kendisiyle çelişmesine sebep oldu. Ali Koç seçim dönemi Aziz Yıldırımı bu konuda oldukça eleştirmişti. Şuan ki tabloya bakıldığında ise aslında Ali Koç'un istikrar konusunda Aziz Yıldırım'dan çokta farklı bir görüntü oluşturmadığı ortaya çıkıyor. Yaşanan son gelişmelerle birlikte Ali Koç günlerdir gündemden düşmeden eleştiri oklarının hedefinde.

Aziz Yıldırım VS Ali Koç

Aziz Yıldırım 20 yıl süren başkanlık dönemi boyunca 18 kez teknik direktör değişikliğine gitmiştir. 18 değişikliğin bir kısmı aynı hocalar arasında olmuştur. Ali Koç 3 yıllık başkanlık döneminde 7 kez teknik direktör değişikliğine gitmiştir.

Aziz Yıldırımın başkanlık serüveninde Fenerbahçe 6 Süper Lig şampiyonluğu , 8 kez ise lig 2'nciliği yaşamıştır. Ali Koç'un başkanlık yaptığı dönemde ise Fenerbahçe Lig'de sırasıyla 6'ncı 7'nci ve 3'ncü olmuştur. 

Aziz Yıldırım döeminde Fenerbahçe Uefa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final ve Uefa Avrupa Ligi'nde yarı final oynamıştır. Ali Koç döneminde ise bu yıl Uefa Avrupa Ligi'ne gitmiş gruplarda mücadele etmektedir.

Aziz Yıldırım başkanlık yaptığı dönemde Fenerbahçe'ye Hooijdonk , Alex , Anelka , Appiah , Kezman , Ortega , Dirk Kuyt , Van Persie , Roberto Carlos gibi yıldız isimleri takıma kazandırmıştır. Ali Koç başkanlık yaptığı dönemde ise Min-Jae Kim , Attila Szalai , Mesut Özil ve Enner Valencia gib iyıldız isimleri takıma kazandırmıştır.

Aziz Yıldırım yönetiminde Fenerbahçe 2010-2011 sezonunda futbol , kadınlar ve erkeklerde basketbol , kadınlar ve erkeklerde voleybol olmak üzere tam 5 farklı kulvarda şampiyonluk yaşamıştır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski