BEŞİKTAŞ - GALATASARAY ARASINDA OFSAYT TARTIŞMASI


 

   Cumartesi günü Hatayspor'a deplasmanda 1-0 mağlup olan siyah beyazlılarda Cüneyt Çakır'ın ofsayt gerekçesiyle iptal ettiği golün tartışmaları hala sürüyor. Mehmet Topal'ın dakika 73'te bulduğu golün VAR incelemesi sonucu ofsayt kararıyla yok sayılması seyirciler ve birçok spor yorumcusu tarafından yanlış karar olarak nitelendirildi. 

Yaşanan bu gelişmelerden sonra Pazar günü Galatasaray evinde Gaziantep FK ' yı konuk etti. Bu hafta rakiplerinin kaybetmesini fırsat bilen sarı kırmızılılar hata yapmadı ve 90 dakikanın sonunda 2-0'lık net bir skorla galibiyeti alan taraf oldu. 

"Adalet Herkese Lazım"


Galatasaray'ın Gaziantep FK karşısında aldığı galibiyet sonrası ise siyah beyazlı kulüpten tartışmayı ateşleyen bir paylaşım geldi. Beşiktaş resmi sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafın bir köşesinde Mehmet Topal'ın ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golü yer alırken diğer köşede ise Morutan'ın Gaziantep FK karşısında attığı gol anı yer almaktaydı. 

Mehmet Topal'ın attığı golün iptal edilmesi ama Morutan'ın attığı golün iptal edilmemesine göndermede bulunan siyah beyazlılar paylaştığı fotoğrafta "Adalet Herkese Lazım" notuyla sarı kırmızılılara göndermede bulundu.

Reza Epözdemir'den Cevap Gecikmedi


Bir sponsorluk anlaşmasının basın toplantısı sırasında kendisine yöneltilen soru doğrultusunda Reza Epözdemir Beşiktaş'ın yaptığı göndermeye dair açıklamalarda bulundu. 

" Galatasaray Kulübü Türk sporunun sorunları için tüm kulüplerle ittifak yapar" diyen Epözdemir "Türk sporunun kronik problemlerini çözebilmek için tüm kulüplerle görüşmeler yaptık . Bu birilerini rahatsız edebilir. Bizim başkanımız 45 gün ceza aldı. Daha ağır cezalar disipline bile sevk edilmedi. İşte adalet burada lazım. Bütün statlar full oldu, bu kurallar bir tek bize mi var ? Kimse kurallara uymuyor . Türkiye'de adalet sorunu var " dedi.

Galatasaray Kulübü olarak tahkimi istifaya davet ettiğimizde bize destek verilmedi diyen Epözdemir bazı spor kulüplerinin bugün adaleti hatırlaması önemli , biz adaleti kendimiz için değil herkes için istedik diyerek siyah beyazlı kulübe göndermede bulundu.

" Bizim attığımız gol teknik olarak ofsayt değil. Beşiktaş zaten iki yıl önce attığı bir tweet ile kuralı anlatmış. Adaletten bahsediliyorsa , bu tespiti de yapmak ve tarihe not düşmek gerekiyor " . diyerek karşılık vermiş oldu.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski