Bursaspor'un Genç Yıldızı Kadro Dışı

 TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor'da forma giyen genç yıldız İsmail Çokçalış kadro dışı bırakıldı. 21 yaşındaki genç yeteneğin kulübe ihtarname göndermesi ipleri kopardı.

Galatasaray Gibi Birçok Kulübün Transfer Listesindeydi

Bursaspor kulübünden bugüne  kadar 2 milyon 199 bin liralık alacağı olan İsmail Çokçalış bu parayı alabilmek için kulübü TFF'ye şikayet etti. İsmail'in yaptığı bu harekete karşılık Bursaspor yönetimi futbolcunun alacaklarının tümünün ödendiğini ve İsmail'in kadro dışı bırakıldığını açıkladı. 

İsmail Çokçalış çalışmalarına artık Vakıfköy Tesisleri'nde devam edecek. Özellikle Fatih Terim'in transferini çok istediği iddaa edilen İsmail Çokçalış geçtiğimiz sezonun ikinci devresinde büyük bir sakatlık yaşamıştı. 

Çapraz bağları koptuğu için 6 ay sahalardan uzak kalan İsmail daha yeni sahalara dönmüşken kadro dışı bırakılması kararıyla karşı karşıya kaldı. 

İsmail Çokçalış'ın sözleşmesi Temmuz 2021'de bitecekken Bursaspor yönetimi futbolcuyla tekrar masaya oturmuştu. Yapılan görüşmeler olumlu geçince İsmail Bursaspor kulübü ile tekrar sözleşme imzalamıştı. İsmail Çokçalış'ın şuan 2024 yılına kadar Bursaspor ile sözleşmesi bulunuyor. 

Bursaspor kulübünün tam açıklaması şu şekilde:


" Daha önce alacaklarından dolayı kulübümüzü Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet eden İsmail Çokçalış'ın 2 milyon 199 bin TL' lik alacağı bugün itibariyle ödenmiştir. Profesyonel futbolcu İsmail Çokçalış yönetim kurulumuzun kararıyla çalışmalarına Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimizde devam edecektir. " 


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski