Dünya Poker Şampiyonu Bir Türk Oldu


 


Koray Aldemir Berlin doğumlu bir Türk. Dünya Poker Şampiyonası'nda birinci oldu. 

Amerika Birleşik Devletleri'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Dünya Poker Şampiyonası'nda bu yılın birincisi 31 yaşındaki Koray Aldemir oldu. Koray Aldemir şampiyon olduğu bu turnuvadan tam tamına 8 milyon dolar kazandı.

Poker'den 20 Milyon Dolar Kazandı

Koray Aldemir pokere çok küçük yaşlarda başladı. Almanya vatandaşı olan Koray Aldemir şuan Viyana'da yaşıyor. Daha önce 2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen ÜS POKER OPEN turnuvasında da birinci olan Koray Aldemir bu kez de poker turnuvalarının en büyüğü olan Dünya Poker Şampiyonası'nda birincilik elde etti. 

Bugüne kadar poker turnuvalarından toplamda 20 milyon dolara yakın bir gelir elde eden Koray Aldemir elde ettiği kazancın vergi kesintisine uğramaması için Avusturya'nın Viyana şehrine taşındı. Almanya pokeri tam anlamıyla bir şans oyunu olarak görmüyor. Bu nedenle de poker turnuvalarından elde edilen geliri işletme gelir vergisiyle eşdeğer tutuyor. 

Federal Sayıştay'ın aldığı bu karar neticesinde poker turnuvalarından elde edilen gelirin % 25'i vergi kesintisine uğruyor. Koray Aldemir de Alman vatandaşı olduğu için eğer Almanya'da yaşamaya devam etseydi bugüne kadar poker turnuvalarından kazanmış olduğu 20 milyon doların %25'ini vergiye ödeyecekti. 

Viyana'da ise poker turnuvalarından elde edilen gelirlere vergi kesintisi yapılmadığı için Koray Aldemir burada yaşamayı tercih etti. Dünyada birçok profesyonel poker oyuncusu da vergi kesintisi olmadığı için Viyana'da yaşamayı tercih ediyor.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski