Fenerbahçe Barcelona'lı Yıldız İsme Talip

 Barcelona'da teknik direktörlük görevine getirilen efsane futbolcu Xavi Hernandez takımda büyük değişikliğe gitme kararı almıştı.

Teknik Direktör Xavi'nin göreve gelir gelmez ilk hareketi takımdan gönderilecek oyuncuları belirlemek oldu. Bu oyuncular arasında yıldız isim Samuel Umtiti'de vardı. Son dönemlerde yaşadığı sakatlıklar sebebiyle bir türlü eski performansını gösteremeyen Umtiti Xavi'nin kuracağı yeni takım planlarında yok. Yıldız stoper devre arası transfer döneminde Katalan ekibinden ayrılacak.

Fenerbahçe Talip Oldu

Xavi'nin kadroda düşünmediği yıldız stoper Samuel Umtiti'ye Fenerbahçe'nin talip olduğu iddaa ediliyor. Barcelona'da artık forma giyemeyeceği kesinleşen Umtiti devre arası transfer döneminde kulüpten ayrılacak. 

Ancak Umtiti'nin transferi oldukça maliyetli. 28 yaşındaki yıldız ismin yaşadığı sakatlıklar son dönemde peşini bırakmasa da transfer etmek isteyen kulüp kesenin ağzını açmalı. Katalan ekibi Umtiti'nin sözleşmesini feshetmeyi düşünüyor. 

Fenerbahçe ise Szalai'yi devre arası satıp yerine Umtiti'yi almayı düşünüyor. Szalai'nin Chelsea'ye transfer olacağı konuşuluyor. Eğer bu transfer gerçekleşirse Umtiti'nin masraflarını sarı lacivertliler rahat şekilde karşılayabilecek. Szalai için Fenerbahçe'nin belirlediği transfer ücreti en az 20 milyon euro. Bu transfer gerçekleşirse Barcelona'nın yıldız ismi Fenerbahçe'ye gelebilir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski