Karim Benzema VS Robert Lewandowski

 Biri La Liga'nın en skorer oyuncusu diğeri ise Bundesliga'nın en skorer oyuncusu. Fransalı Karim Benzema ve Robert Lewandowski. Bu ikili hiç şüphesiz günümüz futbolunun en golcü oyuncularından. 

Karim Benzema La Liga'nın dev kulübü Real Madrid'te forma giyerken Robert Lewandowski Bundesliga'nın en büyük kulübü Bayern Münih'te forma giymekte. Sizler için bu iki dünya yıldızını karşılaştırdık.

Karim Benzema VS Robert Lewandowski

Karim Benzema profesyonel futbol kariyerine 2005 yılında altyapısında oynadığı Olimpik Lyon'da başladı. Robert Lewandowski ise profesyonel futbol kariyerine Polonya 2'nci Ligi'nde mücadele eden Znicz Pruszkow takımında başladı. 

Karim Benzema profesyonel futbol kariyerinde çıktığı 526 maçta 260 gol attı. Robert Lewandowski profesyonel futbol kariyerinde çıktığı 507 maçta 364 gol attı.

Karim Benzema Fransa Milli Takım formasıyla çıktığı 128 maçta 55 gol attı. Robert Lewandowski Polonya Milli Takım formasıyla çıktığı 131 maçta 74 gol attı.

Karim Benzema profesyonel kariyeri boyunca sadece Lyon ve Real Madrid'te forma giydi. Robert Lewandowski ise profesyonel kariyeri boyunca Legia Warszawa , Znicz Pruszkow , Delta Warszawa , Lech Poznan , Borussia Dortmund ve Bayern Münih'te yani toplamda 6 takımda forma giymiştir.

Karim Benzema Lyon formasıyla Fransa Lig 1'de 4 kez Real Madrid formasıyla da 3 kez  yani toplamda 7 kez lig şampiyonluğu yaşamıştır.  Robert Lewandowski ise Lech Poznan formasıyla 1 , Borussia Dortmund formasıyla 2 ve Bayern Münih formasıyla 7 kez yani toplamda 10 kez lig şampiyonluğu yaşamıştır.

Karim Benzema kariyerinde 2 kez Uefa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu ve 1 kez de Uefa Süper Kupası Şampiyonluğu görmüştür. Robert Lewandowski ise 1 kez Uefa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu 1 kez de Uefa Süper Kupası Şampiyonluğu görmüştür.

Karim Benzema profesyonel kariyerinde 1 kez gol kralı olurken Robert Lewandowski profesyonel kariyeri boyunca 7 kez gol kralı olmuştur.

Karim Benzema kariyerinde 3 kez Fransa'da Yılın Futbolcusu seçilirken Robert Lewandowski kariyerinde 4 kez Polonya Yılın Futbolcusu seçilmiştir.

Karim Benzema Lyon'dan Real Madrid'e 29 milyon euroya transfer olmuştur. Robert Lewandowski ise Borussia Dortmunt'dan Bayern Münih'e 50 milyon euroya transfer olmuştur.

İki yıldızda şuan 33 yaşında ve oynadıkları liglerde hız kesmeden gollerine devam ediyorlar. Robert Lewandowski bu sene Ballon d'Or'un en güçlü adayları arasında yer alıyor.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski