Kerem Aktürkoğlu'nun Serbest Kalma Bedeli Dudak Uçuklattı

 Galatasaray'ın Eylül 2020'de 3. Lig ekiplerinden Erzincanspor'dan transfer ettiği Kerem Aktürkoğlu sezona damga vuran isimlerden oldu.

Teknik Direktör Fatih Terim'in takımda görmek istediği Kerem Aktürkoğlu transfer edildiği günden bu yana izleyenleri kendisine hayran bırakıyor. Fatih Terim tarafından kendisine verilen bütün şansları doğru değerlendirmesini bilen Kerem istikrarıyla Galatasaray'ın vazgeçilmez bir oyuncusu haline geldi. Bu sezon hem ligde hem Avrupa'da hem de milli takımda gösterdiği performansla tüm futbolseverleri büyüledi. 

Serbest Kalma Bedeli Dudak Uçuklattı

Kerem Aktürkoğlu'nun her gün daha da yükselen başarı grafiği onun transfer ücretini de yükseltmekte. Galatasaray kulübü iç transferde Kerem Aktürkoğlu ile sözleşme uzatmak istemiş ve bu konuda oyuncuyla masaya oturmuşlardı. 

Bilindiği üzere Kerem Aktürkoğlu'nun kulüp yönetimiyle yaptığı görüşmede gayet olumlu geçmişti. Sarı kırmızılılar Kerem ile sözleşme uzatmaya çok yakın. Ancak Kerem'in son dönemlerdeki performansı ülke içi ve ülke dışında bir çok kulübün dikkatini çekmekte. 

Özellikle UEFA Avrupa Ligi'nde dün Galatasaray'ın Marsilya ile oynadığı karşılaşmayı izlemeye gelenler arasında İtalya'da kulüplerin menajerleri olduğu söylenmekte. Seri A'da birkaç kulübün Kerem ile çok ciddi şekilde ilgilendiği söyleniyor. 

Galatasaray yönetimi de yaşananları dikkate alarak sözleşmede serbest kalma bedelini yüksek bir rakama çıkardı. Sarı kırmızılılar iddaaya göre Kerem Aktürkoğlu'nun serbest kalma bedelini 25 milyon euro olarak belirledi. Galatasaray sözleşme maddeleri arasına bunu ekleyecek.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski