MUHAMMED DEMİRCİ: DÜNYA YILDIZI OLMASI BEKLENİRKEN DİBİ GÖRDÜ

 


Tüm Türkiye'nin bir spor programında tanıdığı isim Muhammed Demirci. Henüz 10 yaşındayken tüm gazete ve televizyonlarda onun haberi yapılıyordu. Herkes tarafından ona " yerli Messi " diye hitap ediliyordu. Yeteneğiyle kendisini izleyen herkes onun gelecekte bir dünya yıldızı olacağını düşünürken o futbol kariyerinde dibi gördü. O dönem Barcelona da dahil olmak üzere birçok dev kulübün ilgilendiği Muhammed Demirci şimdi hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir noktada.

Çocukluk Yılları

Ağrı'dan İstanbul'a göç eden bir ailede dünyaya geldi Muhammed. 3 Ocak 1995 yılında bir bodrum katında hayata gözlerini açtı. Muhammed'in ailesi geçim derdiyle uğraşırken o daha çok küçük yaşlarda mahalle aralarında top koşturmaya başlamıştı. Henüz 5 yaşındayken sokakta attığı çalımlarla mahallede kendisini izleyen herkesi şaşırtıyordu Muhammed Demirci. 

Mahallede onu izleyen Beşiktaşlı bir abisi yeteneği karşısında kayıtsız kalamayıp onu siyah beyazlıların Fulya Tesisleri'ne götürdü. Muhammed burada attığı çalımlarla tam not almıştı ancak bir problem vardı. Futbol okuluna kayıt olması için bir ücret ödemesi ve kendi kramponunu alması gerekiyordu. Ama Muhammed'in ailesinin bunu karşılayabilecek durumu yoktu. 

Aradan biraz zaman geçtikten sonra Muhammed ve ailesi Gaziosmanpaşa'ya taşındı. Burada Gaziosmanpaşa Gençlerbirliği kulübünün başkanı aynı zamanda koyu bir Beşiktaş taraftarıydı. Geçen zamana rağmen Beşiktaş'ın alt yapısında görev yapan Önder Hoca Muhammed'i unutmamış ve başkan Seyit Ateş'e Muhammed'i tavsiye etmişti. Seyit Ateş Muhammed'i izlediği ilk anda oynadığı futbola ve yeteneğine hayran kalmış onun için gelecek planları yapmaya başlamıştı bile. 

Seyit Ateş Muhammed'le yakından ilgilenirken babasına da bir iş bulmuştu. Muhammed'in muhteşem bir bileği olmasına rağmen bir problem vardı oda boyunun kısa olmasıydı. Muhammed'in boyu yaşıtlarına göre çok kısaydı. Seyit Ateş buna çare bulmak için Muhammed'in kemik yapısına göre bir beslenme programı yaptırmış ve sağlığıyla çok yakından ilgilenmişti. 

Verilen bu mücadelenin karşılığında Muhammed Beşiktaş alt yapısına maaşla başlamıştı. Ancak herşeyi değiştiren gün 19 Mart 2006 tarihinde Efsane Spor Programı'nda Serhat Uluer'in Beşiktaş TV'den alınan görüntüler diye servis etmesiyle değişti. O gün Muhammed Demirci'yi izleyen herkes yeteneğine hayran kalmış ve 10 yaşındaki bu genç yetenek hakkında konuşmaya başlamıştı. Bu yayından sonra oynanan alt yapı maçında onlarca gazeteci Muhammed ile ilgili haber yapmıştı. 

Muhammed artık Türkiye'nin en çok konuştuğu isim olmuş ve ülkenin genç yıldızı haline gelmişti. Gazeteciler onunla röportaj yapabilmek için sıraya giriyordu. İşte herşey bu erken gelen şöhret ile başladı. Almanya ve İsviçre'de katıldığı turnuvalarda en iyi oyuncu seçildi Muhammed. Bu turnuvadan sonra Barcelona alt yapı teknik direktörü Seyit Ateş'i arayarak Muhammed'i istediğini söyledi. 

Muhammed 10 gün boyunca 26 farklı ülkeden gelen rakipleriyle Barcelona kampında top oynadı. Barcelona ona çok sıkı bir çalışma programı hazırlamıştı. Bu programa göre Türkiye'ye bile senede çok az dönebilecekti. Muhammed bu teklifi kabul etmedi ve Barcelona'nın teklifini reddetti.

Profesyonel Kariyeri 

Barcelona'nın teklifini reddeden Muhammed Türkiye'ye dönmüş Beşiktaş'ta futbol hayatına devam  etmişti. 17 yaşında bir Türkiye Kupası karşılaşmasında ilk profesyonel maçına çıktı Muhammed. Ancak Beşiktaş A takımında bir türlü bekleneni verememiş şöhretin cilvesine kapılmıştı. 18 yaşında gece kulüplerinde lüks arabalarla ve mankenlerle verdiği pozlarla gündeme gelmeye başladı. Meşhur spor arabasıyla yaptığı kazayla tekrar gündemde ilk sırada yer aldı. 

Bu kötü gidişata bir türlü son veremedi Muhammed. Verilen bütün şansları kötüye kullanmıştı. Beşiktaş kulübü onu Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor kulübü'ne kiraladı. 2015 yılında Belçika ekiplerinden Mouscron kulübüne transfer oldu. Maalesef Muhammed burada da istenileni veremedi ve ligin ikinci devresinde İstanbulspor'a kiralandı. Daha sonra Erzincanspor ve Şanlıurfaspor kulüplerinde oynayan Muhammed şuan Erzincanspor kulübünde forma giymekte. 

Çocuk yaşlarda dünya yıldızı olması beklenen Muhammed ondan bunu bekleyen herkesi hayal kırıklığına uğratmış ve verilen hiçbir şansı değerlendirememiştir. Şuan 2. Lig'de bile forma giymekte zorlanmaktadır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski