NBA'DE EN ÇOK KAZANAN OYUNCULAR

 


Ülkemizde basketbol ile ilgilenen ve bu sporla uğraşan gençlerimizin büyük bir çoğunluğu basketbolcuların yıllık kazançlarının ne kadar olduğu ile de ilgilenmekte. Basketbolcuların aldıkları ücretler oyunculara göre değişmektedir. 

Bir basketbolcunun en yüksek paraları kazanabileceği yer ise NBA'dir. NBA'de oynayan basketbolcuların yıllık kazançları dudak uçuklatıcı seviyelerdedir. Özellikle NBA'de 2014 yılında imzalanan 9 yıllık yayın anlaşması bu kazancın daha da çok tavan yapmasını sağlamıştır. 9 yıllık yayın anlaşmasının bedeli 24 milyar dolardır. 

Yapılan bu anlaşma NBA oyuncularının maaşlarına da yansımaktadır. Sporcuların yıllık maaşlarına sponsorluk ücretleri ve yayın gelirleri de eklendiği zaman ortaya akıl almaz ücretler çıkıyor. Sizler için NBA'de en çok kazanan 10 oyuncuyu listeledik.

NBA'DE EN ÇOK KAZANAN 10 OYUNCU

NBA'de en çok kazanan oyuncu LeBron James. LeBron James'in yıllık kazancı 92.4 milyon dolar. LeBron James'in bu kazancının 55 milyon doları sponsorluklardan geliyor. Geriye kalan 37.4 milyon doları ise takımı Los Angeles Lakers'tan aldığı yıllık ücreti. 

Listenin 2'nci sırasında Golden State Warriors ile 3 şampiyonluk kazanan Stephen Curry var. Stephen Curry NBA'de en yüksek maaşa sahip oyuncu. Golden State Warriors'tan aldığı yıllık kazanç 43 milyon dolar. Sponsorluk gelirleriyle ise toplam kazancı 85.2 milyon doları buluyor.

Listenin 3'ncü sırasında Brooklyn Nets takımında forma giyen Kevın Durant yer alıyor. Kevın Durant'ın yıllık kazancı 73.2 milyon dolar. Kevın bu kazancın 40.1 milyon dolarını takımı Brooklyn Nets'ten elde ediyor. Geriye kalanı ise sponsorluk anlaşmalarından.

Russell Westbrook listenin 4'ncü sırasında yer alıyor. Russell Westbrook'un yıllık kazancı 56.5 milyon dolar. Westbrook bu kazancın 41.3 milyon dolarını takımı Washington Wizards'tan elde ediyor. Oyun kurucu olan Westbrook kalan kazancı ise sponsorluk gelirlerinden elde ediyor.

Sezon başında takas olmak için her yolu deneyen James Harden listenin 5'nci sırasında. Brooklyn Nets takımında forma giyen James takımın en çok kazanan oyuncusu. James takımı Brooklyn Nets'ten yıllık 41.2 milyon dolar kazanıyor. Sponsorluk gelirleriyle birlikte toplam kazancı ise 55.2 milyon dolar.

Listenin 6'ncı sırasında Brooklyn Nets'te forma giyen Kyrie Irving yer alıyor. Kyrie'nin yıllık toplam kazancı sponsorluklarla birlikte 51.7 milyon dolar.

Golden State Warriors'ta forma giyen Klay Thompson ise listenin 7'nci sırasında. Oldukça kritik bir sakatlıktan çıkan Thompson Golden State Warriors'tan yıllık 35.3 milyon dolar kazanıyor. Sponsorluk gelirleri de eklendiği zaman Thompson'un yıllık kazancı 47.7 milyon doları buluyor.

NBA'in en tecrübeli oyuncuları arasında yer alan Chris Paul ise 8'nci sırada. Phoenix Suns takımında forma giyen Paul'un yıllık kazancı 46.5 milyon dolar. Paul bunun 41.3 milyon dolarını takımı Phoenix Suns'tan elde ediyor.

Listenin 9'ncu sırasında Giannis Antetokounmpo yer alıyor. Yunan basketbolcu Milwaukee Bucks'ta forma giyiyor. Yıllık kazancı ise 45.8 milyon dolar.

Sıralamanın sonunda ise Portland Trail Blazers takımında forma giyen Damian Lillard yer alıyor. Lillard'ın yıllık kazancı 43.8 milyon dolar.

NBA' de Mücadele Eden Türk Basketbolcuların Kazançları

Cedi Osman 2017 yılında gittiği NBA' de şuan oldukça yüksek gelirler elde etmekte. Cleveland Cavaliers forması giyen milli oyuncumuz Cedi Osman takımından yıllık 8.8 milyon dolar kazanıyor. Buna yayın geliri ve sponsorluk anlaşmaları dahil değil.

NBA' de forma giyen bir diğer milli oyuncumuz Furkan Korkmaz ise Philadelphia 76ers takımında forma giyiyor. Cedi Osman gibi 2017 yılında NBA kariyeri başlayan Furkan takımından yıllık 1.7 milyon dolar kazanıyor. Buna sponsorluk anlaşmaları dahil değil. 

Formula 1 pilotlarının kazancını öğrenmek için "Formula 1 Pilotları Ne Kadar Kazanıyor" başlıklı paylaşımımıza göz atabilirsiniz. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski