ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE GRUPLARDAN HANGİ TAKIMLAR ÇIKAR

 


   Uefa Şampiyonlar Ligi Grup maçlarında 4.hafta geride kaldı. 4'ncü hafta sonunda bazı takımlar gruptan çıkmayı kesinleştirirken bazılarının tur hayalleri suya düştü. 

Grubun 1 ve 2'ncisinin son 16'ya kalacağı turnuvada grup 3'ncüsü yoluna Uefa Avrupa Ligi'nde devam edecek. Grup sonuncusu ise turnuvaya veda edecek. 4'ncü hafta maçları oynandıktan sonra takımların turu geçme şansı ne kadar yükseldi bunu görmüş olduk.

Şampiyonlar Ligi A-B Grubu

Uefa Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda Manchester City , Paris Saint-Germain , Brügge ve Leipzig takımları mücadele ediyor.  Manchester City 9 puanla grupta liderken onu 8 puanla PSG takip ediyor. 4'ncü haftada PSG son dakikada Leipzigle berabere kaldı. Ancak gruptan çıkacak 1 ve 2. takım Manchester City ve PSG olur. 5'nci haftada Brügge ve Leipzig karşı karşıya gelecek. Bu maçın kazananı grubu 3'ncü bitirme avantajını elde edebilir.

Uefa Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Liverpool , FC Porto , Atletico Madrid ve Milan takımları mücadele ediyor. Liverpool gruptan çıkmayı garantileyen takımlar arasında. İngiliz ekibinin 12 puanı bulunuyor ve grupta lider. Porto  5 puanla 2'nci Atletico Madrid ise 4 puanla 3'ncü. Milan 1 puanla sonuncu sırada. 5'nci haftada Liverpool Portoyla mücadele  edecek. 

Porto Liverpool karşısında kaybeder Atletico Madrid ise Milan karşısında kazanırsa gruptan 2'nci çıkacak takım Atletico Madrid olur. Son haftada Milan Liverpool karşısında mağlup olup turnuvadan elenebilir. Fikstüre göre Atletico gruptan 2'nci çıkacak takım olurken Porto yoluna Uefa Avrupa Ligi'nde devam eder. Milan ise turnuvadan elenir.

Şampiyonlar Ligi E-F Grubu

Uefa Şampiyonlar Ligi E Grubu'nda Bayern Münih , Barcelona , Benfica ve Dynamo Kyiv takımları karşı karşıya. Bayern Münih 4'te 4 yaparak 12 puana ulaştı ve gruptan çıkmayı garantiledi. Barcelona ise Dynamo Kyiv karşısında tek golle aldığı galibiyetle puanını 6'ya çıkardı ve 2'nci sırada. 

5'nci haftada Barcelona Benfica'yla karşı karşıya gelecek. Bu maçın kazananı gruptan 2'nci çıkar. Yüksek ihtimal Barcelona gruptan çıkan 2'nci takım olur. Benfica yoluna Uefa Avrupa Ligi'nde devam ederken Dynamo Kyiv turnuvadan elenir.

Uefa Şampiyonlar Ligi F Grubu'nda Manchester United , Villarreal , Atalanta ve Young Boys takımları mücadele ediyor. Manchester United ve Villarreal 7'şer puana sahip ve grubun 1 ve 2'nci sırasında yer alıyor. Atalanta 5 puana sahipken Young Boys grup sonuncusu. 

5'nci haftada Villarreal Manchester United ile maç yapıyor bu maçın kazananı hem grup liderliğini hem de turnuva biletini alır. Bu maçın kaybedenine karşı Atalanta 5'nci hafta Young Boys karşısında galibiyet alır ve turnuva da çıkacak 2'nci takım olma yolunda çok büyük bir avantaj elde eder.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski