TÜRKİYE 2022 DÜNYA KUPASI ELEMELERİNDE GRUPTAN ÇIKAR MI ?

 A Milli Takımımız 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda mücadele etmekte. 6 takımın mücadele ettiği G Grubu'nda Türkiye , Hollanda , Norveç , Cebelitarık , Karadağ ve Letonya takımları bulunmaktadır. Toplamda 10 karşılaşmanın yapıldığı eleme grubunda 8 maç oynanırken geriye sadece 2 maç kaldı. Kalan 2 karşılaşmanın sonunda A Milli Takım gruptan çıkar mı ?

A Milli Takım Elemelerde Gruptan Çıkar mı ?

Türkiye eleme maçlarında gruptan çıkmak için tüm hesapları yapıyor. Grup maçlarında oynanacak sadece 2 maç kalması can sıkarken kalan 2 maçta fire vermeden galibiyet alınması milli takımın en büyük planı. Hatta A Milli Takım bu maçlarda galibiyet alırken aynı zamanda averajda da avantajlı konumda olmak istiyor. 

Norveç milli takımının olası bir puan kaybında Türkiye bu fırsatı asla kaçırmak istemiyor. Gruptaki puan durumuna göre Hollanda 19 puanla lider. Norveç milli takımı 17 puanla 2'nci sırada kendine yer bulurken A Milli Takım 15 puanla Norveç'i bir adım geriden takip ediyor. 

Kalan 2 maçta Türkiye Cebelitarık ve Karadağ takımlarıyla karşı karşıya gelecek. İlk maç Cebelitarık ve Türkiye bu maçı İstanbul'da yani evinde oynayacak. Son maçında ise deplasmanda Karadağ ile karşı karşıya gelecek. 

Cebelitarık gruptaki en zayıf halka ve averaj kazanmak için en kolay fırsat. Cebelitarık maçında mutlak galibiyet ve bu galibiyette atılacak fazla gol çok önemli. Çünkü Norveç milli takımıyla aramızda averaj farkı 4. Cebelitarık maçında ne kadar fazla gol atılırsa Norveç'in olası bir puan kaybında gruptan çıkmaya daha fazla yaklaşmış oluruz. Türkiye 13 Kasım'da Cebelitarık ile oynayacak.

 Norveç ise aynı gün Letonya ile karşı karşıya gelecek. Norveç'in Letonya ile berabere kalması bile bizim averajda avantajlı olursak öne geçmemizi sağlar. Şuan Norveç +9 averaja sahipken biz +5 averaja sahibiz. 

Teknik direktör Stefan Kuntz bu farkı Cebelitarık maçında kapatmanın hesaplarını yapıyor. Eğer ilk maçta Norveç puan kaybetmezse herşey son haftaya kalıyor. Son hafta biz Karadağ deplasmanına giderken Norveç'te Hollanda deplasmanına gidecek.

 Şaşırtıcı bir durum yaşanmazsa gruptan çıkacak 2'nci takımın kesinleşmesi son haftaya kalacak. Hollanda Norveç'e karşı etkili futbolunu oynarsa Norveç'in bu maçta puan kaybetme ihtimali oldukça yüksek. Bu durumda A Milli Takım'ın averajda öne geçip geçmemesi son durumu belirleyecek. 

Türkiye ve Norveç'in Kalan Maçları

13.11.2021 20:00 Türkiye - Cebelitarık 🏠
13.11.2021 20:00 Norveç - Letonya 🏠

16.11.2021 22:45 Karadağ - Türkiye ✈️
16.11.2021 22:45 Hollanda - Norveç ✈️


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski