TÜRKİYE BUGÜN GRUPTAN LİDER ÇIKABİLİR

 


A Milli Takımımız bugün 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda Karadağ ile karşı karşıya gelecek. Mücadele saat 22:45'te Karadağ'da oynanacak. 

A Milliler Turnuvaya Direk Katılabilir

2022 Dünya Kupası'nda eleme grubundan 1'nci olarak çıkan takım direk olarak turnuvaya katılma hakkı kazanacak. Gruplardan 2'nci çıkan takım ise play off oynayacak. A Milli Takımımız G Grubu'nda mücadele etmekte. Grupta 18 puanla 2'nci sırada bulunan A Milli Takımımız Karadağ karşısında galibiyet alırsa gruptan lider çıkma şansı elde edebilir. 

Türkiye Gruptan Nasıl Birinci Çıkar ?

A Milli Takımımız gruplarda 9'ncu haftada Cebelitarık karşısında aldığı 6-0'lık galibiyetle büyük avantaj elde etmiş oldu. Türkiye 15 puanla 3'ncü sırada yer alırken  Norveç 17 puan ile 2'nci sırada yer alıyordu. Norveç'in evinde Letonya ile berabere kalması bizim ise Cebelitarık karşısında attığımız 6 gol ile averaj avantajını elde etmemiz A Milli Takımımızı 2'nci sıraya yükseltti. Türkiye şuan grupta 18 puanla 2'nci sırada. 9'ncu haftada bir kayıpta Hollanda yaşadı. Hollanda Karadağ karşısında 2-2'lik skorla berabere kaldı ve gruptan 1'nci çıkmayı garantileyemedi. Hollanda ise 20 puana sahip ve grupta lider.

 G Grubu'nun 10'ncu ve son haftasında biz Karadağ ile oynarken Hollanda Norveç ile karşı karşıya gelecek. Norveç ise 18 puanla 3'ncü sırada ve hala gruptan çıkma şansına sahip. Eğer Norveç milli takımı Hollanda karşısında galibiyet elde ederse biz gruptan lider çıkabiliriz. 

Karadağ karşısında alacağımız galibiyet ve averaj avantajını elimizde tutmamız bizi direk olarak turnuvaya götürebilir. Eğer Norveç milli takımı Hollanda karşısında galibiyet elde ederse gruptan lider çıkar ve turnuvaya direk olarak gideriz. Hollanda milli takımının kazanması halinde biz Karadağ karşısında kazanırsak gruptan 2'nci olarak çıkan takım oluruz ve play off'ta yolumuza devam ederiz.

Karadağ karşısında olası bir puan kaybı yaşamamız durumunda ise turnuvaya veda edebiliriz. Çünkü biz Karadağ karşısında mağlubiyet yaşarsak Norveç milli takımı Hollanda karşısında 1 puan bile alsa turnuvadan eleniyoruz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski