Türkiye'nin Play Off'ta Rakipleri Belli Oldu


 

A Milli Takımımızın 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Play-Off turundaki rakibi belli oldu.

A Milli Takıma Zor Rakip

A Milli Takımımız kura çekiminde seri başı olamamıştı. Seri başı olabilseydi daha kolay bir rakiple eşleşebilecekti. Ancak A Milli Takımımızın 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off turundaki rakibi Portekiz oldu. Portekiz gruptan lider çıkma fırsatını son anda Sırbistan'a karşı kaçırmıştı. 

A Milli Takımımız ise kolay rakiplere karşı gereksiz puan kaybı yaşayarak gruptan lider çıkma fırsatını geri çevirmişti. Play-Off karşılaşmaları tek maç eleme usulüne göre yapılacak. A Milli Takımımız Portekiz ile 24 Mart 2022'de karşı karşıya gelecek. Portekiz'de oynanacak yarı final maçının kazananı bir üst tura adını yazdıracak.

A Milli Takımımız Portekiz'de oynanacak karşılaşmada galip gelen taraf olursa finaldeki rakibi İtalya-Kuzey Makedonya maçının kazananı olacak. Eğer Portekizi eleyip finale çıkarsak muhtemel rakibimiz İtalya olacak. İtalya ile en son EURO 2020'de karşı karşıya gelmiştik ve o maçtan 3-0 mağlup ayrılmıştık. İtalya ise EURO 2020'de turnuvanın şampiyonu olmuştu. A Milli Takımımızı zor bir Play-Off fikstürü bekliyor. 

Play-Off Eşleşmeleri

A Yolu: 

Galler - Avusturya
İskoçya - Ukrayna

B Yolu:

İsveç - Çekya
Rusya - Polonya

C Yolu:

Portekiz - Türkiye
İtalya - Kuzey Makedonya

Katar'ın ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası 21 Kasım - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında oynanacak.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski