UEFA AVRUPA LİGİ'NDE GRUPLARDAN HANGİ TAKIMLAR ÇIKAR

   
Uefa Avrupa Ligi'nde gruplarda 4.maçlar 4.11.2021 Perşembe günü oynanan maçlarla birlikte son buldu.  Dördüncü maçların oynanmasıyla bazı takımların gruptan çıkması neredeyse  kesinken bazı takımlar ise gruptan çıkma ihtimalini oldukça düşürdü. 1'nci ve 2'nci takımın gruptan çıkacağı 3'ncü takımın ise Avrupa Konferans Ligi'nde mücadeleye devam edeceği sistemde grubu 4'ncü bitiren takım ise turnuvaya veda edecek. Toplamda 6 karşılaşma oynanacak olan gruplarda geriye sadece 2 maç kaldı.  

Uefa Avrupa Ligi A-B Grubu

Uefa Avrupa Ligi A Grubu'nda Lyon , Rangers , Sparta Prag ve Brondby mücadele ediyor. 4'ncü hafta sonunda Lyon 4 galibiyetle 12 puanda ve gruptan çıkmayı garantiledi. Rangers ve Sparta Brag 1 galibiyet 1 beraberlikle oynuyor ve ikisi de 4'er puana sahip. Brondby ise 2 beraberlikle 2 puanda. 

Rangers averajla Sparta Prag'dan önde. 5'nci haftada Sparta Brag deplasmanda Rangers'la oynayacak. Bu maçın kazananı gruptan çıkma yolunda en büyük adımı atacak. 5'nci haftanın sonunda oluşacak sonuç gruptan kimin çıkacağını gösterir. 

Uefa Avrupa Ligi B Grubu'nda Monaco , Real Sociedad , PSV Eindhoven ve Sturm Graz yer alıyor. Monaco 8 puanla grupta lider. 2'nci sırada 6 puanla Real Sociedad  , 3'ncü sırada 5 puanla PSV Eindhoven ve 4'ncü sırada 1 puanla Sturm Graz var. 

5'nci hafta grubun 1'ncisi ve 2'ncisi karşı karşıya gelecek. PSV ise grubun sonuncusuyla oynayacak. Eğer Monaco Real Sociedad karşısında galibiyet alırsa gruptan çıkacak takımlar Monaco ile PSV Eindhoven olur. Real Sociedad ise Konferans Ligi'ne gider. Eğer Real Socieadad Monaco karşısında galibiyet alırsa gruptan çıkar ve gruptan çıkacak 2'nci takımın netleşmesi son haftaya kalır.

Uefa Avupa Ligi G-H Grubu

Uefa Avrupa Ligi G Grubu'nda Leverkusen , Real Betis , Celtic , Ferencvaros mücadele ediyor. Ferencvaros'un matematiksel olarak şansı bulunsa da gruptan çıkması çok zor. Leverkusen 10 puanla lider ama henüz tur bileti almış değil. 

5'nci hafta Leverkusen ve Celtic karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşmanın kazananı grupta büyük avantaj elde ederken  Real Betis ise Frencvaros karşısında galibiyet alarak gruptan çıkar. 

Uefa Avrupa Ligi H Grubu'nda West Ham United , Dinamo Zagreb , Racing Genk ve Rapid Wien mücadele ediyor. 

West Ham yenilgisiz liderliğini sürdürüyor. 5'nci hafta maçlarında grup sonuncusu Rapid Wien'le oynayacak olan West Ham bu maçta galibiyet alarak gruptan çıkar. Aynı hafta ise grubun 2'ncisi Zagreb ile 3'ncüsü Genk karşı karşıya gelecek. Aralarında 2 puan farkı bulunuyor. Eğer Zagreb bu maçta kazanırsa gruptan çıkacak diğer takım olur. Ancak Genk karşısında kaybederse gruptan çıkacak 2'nci takımın kesinleşmesi son haftayı bulur.

                                                                                                                                                               


  

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski