XAVİ HERNANDEZ YASALARI
 

 Barcelona'nın efsane oyuncusu Xavi Hernandez onu efsane yapan takıma teknik direktör olarak geri döndü. Dünya'nın en büyük kulüplerinden Katalan ekibi Barcelona son zamanlarda inanılmaz bir düşüş yaşıyor. Bu düşüş Lionel Messi'nin gidişiyle daha da farklı bir boyuta ulaştı. 

Yaz aylarında Lionel Messi'nin takımdan ayrılmasıyla Barcelona deyim yerindeyse sezona hayal kırıklığı olarak başladı. Kötü gidişatı durduramayan Katalan ekibi bu seferde çareyi tecrübeli teknik adam Ronald Koeman'ı göndermekte buldu. Ronald Koeman'ın görevine son verildikten sonra teknik direktör arayışlarını devam ettiren Katalan ekibi o dönemde de takımın başına geçici olarak Sergi Barjuan'ı getirdi. 

Teknik direktör arayışlarında adı geçen en güçlü isim Xavi Hernandez idi. Uzun süren arayışların sonunda listenin başındaki isimle anlaşıldı yani Xavi Hernandez ile. Xavi Hernandez 17 yıl formasını giydiği takıma teknik direktör olarak dönüş yaptı. 

Kulübe hızlı bir giriş yapan Xavi kulüpte büyük revizyona gitme kararı aldı. Xavi kulüple anlaşmaya varma aşamasında transfer hakkında kulübe bilgi verirken gönderilmesi gereken isimleri de iletti. Xavi'nin koyduğu kurallar kimi kesim tarafından eleştiri alırken kimi kesim tarafından da tam not aldı. İşte Xavi Hernandez'in koyduğu kurallar:

Xavi Hernandez Yasaları

  • Oyuncular antrenmandan 1.5 saat önce tesisde hazır bulunacak.

  • Oyuncuların yemek düzeni kulüp tarafından belirlenecek ve dışardan yemek söylenmeyecek.

  • Teknik ekip ve kulüp çalışanları antrenmandan en az 2 saat önce tesislerde olacak.

  • Futbolcuların maç dışı tüm aktiviteleri takip edilecek ve kontrol altına alınacak.

  • Futbolcular sörf ya da scooter sürme gibi riskli aktiviteler yapamayacak.

  • Antrenman sahası, soyunma odası ve otobüste telefon kullanılmayacak.

  • Xavi Hernandez'in koyduğu yasalar kimilerine göre bir abartıyken kimilerine göre de olması gereken disiplin olarak yorumlanıyor. Ayrıca Xavi kulüple anlaştığı anda takımdan gönderilecekleri de belirledi. 

Xavi Hernandez'in Biletini Kestiği Futbolcular

Kaleci Neto , Samuel Umtiti , Luuk De Jong , Philippe Coutinho , Clement Lenglet ve Martin Braitwaite 

Xavi  takımda bu oyuncuları görmek istemiyor. Gelecek hesaplarında olmayan bu 6 oyuncu sürpriz bir değişiklik olmazsa devre arası takımdan gönderilecek. Bakalım Xavi bu büyük revizyonla Barcelona'da başarıyı yakalayabilecek mi ?

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski