16-17 Aralık Brooklyn Nets-Philadelphia 76ers İddaa Tahmini, Maç Analizi, İstatistikler (KAZANDIRDI)


 


16 Aralığı 17'ye bağlayan gece saat 03:30'da NBA Ligi'nde Brooklyn Nets ile Philadelphia 76ers karşı karşıya gelecek.

Maç Analizi

76ers dün gece tam bir hayal kırıklığıydı. Joel Embiid ve Seth Curry'nin takımda olmasına rağmen Miami Heat takımına 5 sayı fark ile yenildiler. Takımın en skorer bu iki isminin de maçta toplam 24 sayıya ulaşması beklenenin çok altındaydı. Tyrese Maxey 27 sayı ile takımı sırtlarken, Tobias Harris'te 24 sayı ile onu takip etti. Özellikle hücum hattı bu sezon Ben Simmons olmadan gerçekten çok zorlandı. 

Brooklyn ise Covid'den en çok etkilenen takımlardan biri. Şuan sağlık ve güvenlik protokollerinde 7 oyuncusu bulunuyor. Aynı zamanda Kryie Irving ve Joe Harris'de yok. Buda Brooklyn'in sadece 8 oyuncusu olduğu anlamına geliyor. Maçta bütün yük Kevin Durant'in omuzlarına yüklenmiş durumda. Kevin Durant son iki maçında Pistons karşısında 51 sayı ve Toronto karşısında 34 sayı ayrıca 13 board, 11 dimes atmayı başardı. 

Nets bu gece maç boyu tempoyu yüksek tutamayabilir çünkü yeterli kadroya sahip değiller. Philadelphia dün gecede fazladan oynadı ve yorgun. İki takımda son maçlarında sayı bazında giderek aşağı düşüyorlar. Savunma söz konusu olduğu zaman iki takımda NBA'in üst sıralarında yer alıyor.

Brooklyn şuan en hızlı tempo oynayan 2'nci takım ancak bu maçta kadrodaki yetersizlikleri düşünerek tempoyu düşürebilirler. Philadelphia ise 29'ncu sırada ve maç başına %96,1 topa sahip olma oranı var. Son 3 maçında ise %96,3 ortalamayı tutturdular. Buda NBA' deki en düşük 2'nci puan. 

İddaa Tahmini

Brooklyn kadrodaki yetersizliklere rağmen Philadelphia karşısında galibiyet alabilir. Bu maçta Kevin Durant'e çok iş düşecek ama Durant bu işin üstesinden gelebilir ve Brooklyn Nets kazanır.

Tahmin:

MS-1 (1.65)

217.5 Alt (1.62)


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski