15-16 Aralık Dallas-LA Lakers İddaa Tahmini, Maç Analizi, İstatistikler (KAZANDIRDI)

 15 Aralığı 16'ya bağlayan gece saat 03:30'da NBA Ligi'nde Dallas ile LA Lakers karşı karşıya gelecek.

Maç Analizi

Lakers nihayet kendine geliyor ve bu gece Dallas'ta 5 maçta 4'ncü galibiyetlerini alacaklar. LeBron James'in 30 sayılık triple-double'ıyla haftasonu Orlando Magic'i deviren Lakers üst üste 3'ncü galibiyeti hedefliyor. Talen Horton-Tucker'in sağlık ve güvenlik protokolüne girmesiyle burada biraz sıkıntı yaşayacaklar. Anthony Davis ise son 2 maçını kaçırdıktan sonra bu maçta kadroya dönebilir. 

Bu akşamki maça 6 maçta 4-2 ATS rekoru ile giren Lakers oldukça formda gelecek. Dallas ise son 4 maçının 3'ünü kazandı. Ancak galibiyetler çok zorlu olmayan rakiplere karşı geldi. Bunu hesaba katmalıyız ve Luka Doncic'in ayak bileği sakatlığı sebebiyle bu maçta forma giyemeyeceğini bilmekte Dallas için işleri fazlasıyla zorlaştırıyor. Dallas'ın yayılmayı önlemedeki formları taraftarı endişelendirmeli çünkü özellikle evinde bu işte çok iyi değiller. 

Doncic olmadan Dallas'ın oldukça formda ve kendine güvenen Lakers'a karşı işi gerçekten zor. Lakers son 2 haftanın en iyi savunmasını yapan 5 takım arasında ve sürekli kazanıyorlar. Gelişen Lakers savunması son birkaç hafta içinde gösterdikleri muhteşem oyun ile savunma reytinginde 11'inci sıraya yükseldi. Son 3 müsabakalarında ise rakiplerini maç başına sadece 99 puanda tutuyorlar. Normalde Lakers'ın ortalaması 111,5'tu ve büyük bir gelişim gösterdiği gözlenmekte. 

Dallas'ta savunma konusunda son haftalarda oldukça iyi ve NBA'in en yüksek puanlı takımına son haftada sadece 96 sayı atma şansı tanıdı. Luka Doncic'in yokluğu Dallas'ın savunmaya daha çok ağırlık vereceğini gösteriyor. 

İddaa Tahmini

LA Lakers oldukça formda ve Dallas Luka Doncic'in yokluğunda karşısında durmakta zorlanabilir. İki takımında savunma anlamında performansı günden güne artıyor. Maçın kazananı son haftalardaki harika performansıyla LA Lakers olur.

Tahmin:

MS-2 (1.65)

219.5 Alt (1.50)

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski